Helena Iranowska
Psychoterapia

Warsztaty w Indiach

W DRODZE DO SIEBIE

Jest wiele dróg , którymi idziemy przez życie, a kiedy docieramy do miejsca wybranego nie czujemy się spełnieni, szczęśliwi wręcz czegoś nam brak. Dzieje się tak miedzy innymi dlatego że podążamy ścieżkami utartymi przez innych – często rodziców, małżonków, przyjaciół, media, tradycje, bo tak wypada. Tymczasem jedyną ścieżką,  która daje radość, zadowolenie i powoduje że czujemy się kompletni to ścieżka do Samego Siebie. Jednak ona wymaga ona od nas wiary  w to że to co nam w duszy gra jest jedynym drogowskazem dla naszego spełnienia. By usłyszeć  nuty tej gry należy oderwać się od codziennego zgiełku, zatrzymać się, wsłuchać  w melodię naszego serca, wtedy ono wskaże nam drogę. Daj sobie czas by, być może po raz pierwszy wejść na ścieżkę do Samego siebie i tym co jest Twoim potencjałem, jedynym i wyjątkowym obdarować świat ku Twojej radości by nią wypełnić swoje życie.   

IDEA WYPRAWY

Naszym zadaniem nie będzie na nowo tworzyć siebie, ale zrobić użytek z tego co już uczynił Bóg – jakkolwiek go pojmujecie. Wizerunek własnej osoby tworzymy na podstawie tego co widzieliśmy w naszym najwcześniejszym środowisku – domu rodzinnym. Kontynuujemy niską samoocenę naszych rodziców , którzy nie uwolnili się od odczuć z ich własnego dzieciństwa a które z kolei przejęli od swoich rodziców. I tak dzieje się od początków ludzkości. Jeśli spojrzymy na naszych  rodziców z właściwej perspektywy uświadomimy sobie że podarował ich nam wszechświat, by udzielić nam szczególnej lekcji pokory by za życie samemu brać odpowiedzialność tym samym nie obwiniając innych. W trakcie warsztatów będziemy dotykać wdzięczności wynikającej z uświadomienia sobie tego co mamy –naszych korzeni i potencjałów, całego bogactwa nas otaczającego. Ona utoruje nam drogę do prostoty- postrzegania rzeczy takimi jakie one w istocie są a nie takie jakie my chcielibyśmy je widzieć.  Uwolnienie się od oczekiwań doprowadzi nas do odkrycia porządków, praw które będą drogowskazem do równowagi, harmonii. One zaś dostarczą nam wewnętrznego spokoju, potrzebnego byśmy docenili piękno otaczającego nas świata. Piękno z kolei otworzy nas na cieszenie się z każdej chwili życia. I ot, tak po prosu, zwyczajnie i powoli odkryjemy na nowo radość tę którą czuje niczym nie skrępowane w nas dziecko. 

 

Od uczestników warsztatów oczekuję:     

  •      samodzielności a nie oglądania się za pomocną dłonią    
  •      koncentracji na sobie choć inni powiedzą że to egoizm                  
  •      wytrwałości bo czasem ból przysłania nam cel                        
  •      zdecydowania bo znajdą się tacy, którym z nami nie będzie po drodze       
  •      odwagi gdy lęk przed nieznanym nas wystraszy                                       
  •      miłości do siebie bo bez niej nie sposób pokochać innych.                                                  


​MIEJSCE WARSZTATÓW

Mędrcy powiadają: by spotkać się z samym sobą trzeba od siebie się oddalić i dlatego też na miejsce warsztatów wybrałam Indie-kolebkę rozwoju duchowego, co pozwoli uczestnikom nabraćodpowiedniego dystansu do tego co już  minęło i skupić się na tym co istotne w Tu i Teraz.                                                                                                         Wybrzeże Goa – wyspa Goa należy do najpopularniejszych regionów wczasowych Indii. Goa określana jest najbardziej dziewiczą i egzotyczną na wybrzeżu, nie przesiąkniętą cywilizacją, zamieszkałą przez ludzi spokojnych i życzliwych innym, z dystansem do życia. W otoczeniu cudownych krajobrazów, pełnych zmysłowych woni kwiatów, masując się ciepłymi, przejrzystymi falami Oceanu Indyjskiego, leniwie wypoczywając w hamaku, rozmawiając z tubylcami, rozkoszując się smakiem potraw indyjskich można zapomnieć o reszcie świata i nareszcie skupić się na sobie samym.          

  

TERMIN  WARSZTATÓW

Wylot z Polski 25.01.2015 – 08.02.2015 Powrót. Pierwsze dwa dni i dwie noce spędzimy w stolicy Indii – Delhi . Z przewodnikiem obejrzymy Stare Delhi, Bramę Indii, Dźama Masdźid – największy meczet w Indiach, Bazar Kinari . Spacer po Delhi, przejazd rikszą to możliwość przyjrzenia się hindusom z bliska, warunkom w jakich żyją,  ich kulturze, obyczajom. Po dwóch dniach przelatujemy  samolotem na Goa, gdzie spędzimy resztę dni na warsztatach.

                                                                                                                  

KOSZT WYPRAWY

Całkowity koszt wyprawy ok. 5200 zł

 

)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

 

Warsztaty

 

"W drodze do wybaczenia sobie i innym"

Kraków ul. J.Marcika 27 / 202        18.05.2014 w godz. 10 - 17 

 

Warsztaty dotyczą uproszczenia rzeczy złożonych na przestrzeni życia człowieka i ich klarowne przedstawienie zarówno osobom doświadczonym, jak i tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rozwojem.

Historia rodziny w której się urodziliśmy, jej kraj, jej religia i przekonania, wojny, związki rodziców i dziadków, kazirodztwa, morderstwa, oszustwa czyli wszystko to co sprzyja życiu ale też i to co mu szkodzi, powoduje że, późniejsze pokolenia płacą za to cenę. Przyjście na świat w konkretnej rodzinie determinuje odziedziczenie przez nas biologicznych genów, systemu przekonań i wzorców zachowania.

W polu konstelacyjnym obserwujemy nasz ludzki los, wpływ pokoleń na to co nam się wydarza obecnie, widzimy porządki panujące w związkach kobiet i mężczyzn i ich przeniesienie na partnerów a co z kolei wpływa na  relacje z dziećmi.

Spoglądając z miłością, bez osądu, na to, co się wydarzyło odkrywamy wiele praw, które rządzą naszym życiem i przeznaczeniem. I tak np. do momentu w którym nie uznamy naszych rodziców z miłością, jesteśmy straceni w każdym aspekcie życia: w relacji z partnerem, w relacji z dziećmi, w osiąganiu sukcesów zawodowych w zdrowiu itp. To podobnie jak drzewo bez korzeni, nie może rosnąć, żyć, rozwijać się.

Dzięki zrozumieniu tych mechanizmów, zdobywamy moc panowania nad naszym  zachowaniem tak aby doznać spokoju i radości w obecnym życiu ale i również by nie być przyczyną cierpienia kolejnych pokoleń.

Metoda pracy z konstelacjami rodzinnymi jest niezwykle prosta i jednocześnie mocna. Odbywa się w przestrzeni duszy poza planem intelektualnym  w ten sposób pozwala by cała rodzina została uporządkowana.

Ustawienia rodzinne są odpowiednie dla ludzi , którzy bez względu na lęki chcą być odpowiedzialni za siebie i mają dość odwagi i determinacji aby spotkać się z prawdą, dotyczącą ich rodziny po to by ich dalsze życie było pełne radości, szczęścia i tym służyło następnym pokoleniom.

 

Na warsztatach dowiesz się jak radzić sobie 

                                                                                                                                           - z gniewem

                                                                                              - z poczuciem winy

                                                                                              – z żądzą zemsty

 

Zgłoszenia pod nr tel.602 181 285      

Koszt : 60 zł

 

**************************************************************************************************************************************************************************************

 

 

 

Zajęcia odbywają się w samym sercu Krakowa w Księgarni Cud

Mały Rynek 4  w każdy pierwszy i trzeci wtorek miesiąca w godz.18.00 – 20.00 

projekt ulotka pierwsza strona poprawka4

 

projekt ulotka druga strona poprawka4